Technologia diod LED coraz mocniej wkracza w nasze życie. Jest coraz doskonalsza, a jej postęp w ostatnich latach można spokojnie nazwać przełomowym. Jeszcze kilka lat temu jasność diod LED była na tyle niska, że wykorzystywano je wyłącznie do delikatnego oświetlenia nastrojowego. Dziś nikogo już nie dziwi normalne, codzienne oświetlenie domu lub biura na diodach LED. Co więcej, technologia LED prawie już wyparła tą tradycyjną w technice oświetlenia estradowego i telewizyjnego… a to zwiastuje zbliżający się koniec żarowych źródeł światła. Dlatego z przyjemnością pomożemy Państwu dowiedzieć się więcej na temat tej technologii przyszłości, jaką niewątpliwie jest dioda elektroluminescencyjna, czyli właśnie LED.

Stworzyliśmy ten serwis w celu promowania rzetelnej wiedzy o oświetleniu LED, która w naszym kraju niestety wciąż jest jeszcze dosyć uboga. Ponadto funkcjonuje (nawet wśród niektórych fachowców) wiele nieprawdziwych mitów i „legend”, które chcielibyśmy obalić poprzez dzielenie się z Państwem naszymi wiadomościami oraz doświadczeniem zdobytym na przestrzeni wielu lat pracy z diodami LED.

Zapraszamy więc do lektury bazy wiedzy jaką przygotowaliśmy dla Państwa na tej stronie. Ilość oraz zakres informacji będziemy nieustannie poszerzać.